CLT32-55N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLT32-55N |
Description | FIXED IND 55NH 28A 1 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 55 nH Shielded Molded Inductor 28 A 1mOhm 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CLT32-55N Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm) |
Current - Saturation (Isat) 39.5A |