CEU3E2X7R2A332K080AE
DigiKey Part Number
445-7845-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7845-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7845-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEU3E2X7R2A332K080AE
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Detailed Description
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CEU3E2X7R2A332K080AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)