B82731M2182A030
DigiKey Part Number
495-2762-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82731M2182A030
Description
CMC 3.3MH 1.8A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.8A DCR 140mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82731M2182A030 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
140mOhm (Typ)
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.827" L x 0.591" W (21.00mm x 15.00mm)
Height (Max)
0.807" (20.50mm)
Inductance @ Frequency
3.3 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
1.8A