B82731H2701A030
DigiKey Part Number
495-5744-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82731H2701A030
Description
CMC 27MH 700MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1Ohm (Typ)
EDA/CAD Models
B82731H2701A030 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm (Typ)
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height (Max)
0.610" (15.50mm)
Inductance @ Frequency
27 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
700mA