ADL3225VT-4R7M-TL000
DigiKey Part Number
445-75580-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-75580-1-ND - Cut Tape (CT)
445-75580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADL3225VT-4R7M-TL000
Description
FIXED IND 4.7UH 720MA 100 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 100mOhm 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADL3225VT-4R7M-TL000 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
720mA