ACT1210D-131-2P-TL00
DigiKey Part Number
445-ACT1210D-131-2P-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT1210D-131-2P-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT1210D-131-2P-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210D-131-2P-TL00
Description
CMC 130UH 115MA 2LN 6.7KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 6.7 kOhms @ 10 MHz 115mA DCR 3.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT1210D-131-2P-TL00 Models
Category
Current Rating (Max)
115mA
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
6.7 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
130 µH @ 100 kHz