ACM2012-681-2P-T001
DigiKey Part Number
445-ACM2012-681-2P-T001TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM2012-681-2P-T001CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM2012-681-2P-T001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012-681-2P-T001
Description
CMC 200MA 2LN 680OHM SMD AECQ200
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 680 Ohms @ 100 MHz 200mA DCR 1.3Ohm
EDA/CAD Models
ACM2012-681-2P-T001 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
680 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA