DA-020-12-02-00-00
DA-020-12-02-00-00
DA-020-12-02-00-00
DA-020-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-020-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 19W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 19 W
Category
Voltage
12 V
Power - Input
32 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 44°C
Weight
1.3 lbs (589.7 g)
Dimensions - Overall
97mm L x 65mm W x 82mm H
Power - Cooling
19 W
Base Product Number
Current
2.7 A