AA-100-24-44-00-XX
AA-100-24-44-00-XX
AA-100-24-44-00-XX
AA-100-24-44-00-XX
DigiKey Part Number
926-1044-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-100-24-44-00-XX
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 102W
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 102 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AA-100-24-44-00-XX Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
5.6 A
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Voltage
24 V
Series
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 55°C
Part Status
Active
Weight
9.0 lbs (4.1 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 152mm W x 161mm H
Power - Cooling
102 W