FXP830.24.0100B
DigiKey Part Number
931-1318-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP830.24.0100B
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi Flat Patch I-PEX MHF4L Adhesive
EDA/CAD Models
FXP830.24.0100B Models
Category
Number of Bands
Gain
2.6dBi, 5dBi
Series
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
Termination
I-PEX MHF4L
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Applications
Bluetooth, Wi-Fi
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.8GHz