FXP290.07.0100A
DigiKey Part Number
931-1090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP290.07.0100A
Description
RF ANT 915MHZ FLAT PATCH CAB ADH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Flat Patch I-PEX MHF2 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FXP290.07.0100A Models
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-20dB
Packaging
Bag
Gain
1.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Features
Cable - 100mm
Frequency (Center/Band)
915MHz
Termination
I-PEX MHF2
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Mounting Type
Adhesive
Antenna Type
Flat Patch
Height (Max)
0.004" (0.10mm)