ASGGB254.A
ASGGB254.A
DigiKey Part Number
931-ASGGB254.A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASGGB254.A
Description
ASGGB254.A ACTIVE GNSS SURFACE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
Series
Gain
1dBi, 2.7dBi, 2.1dBi
Packaging
Bulk
Features
LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.254" (6.45mm)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz