FBMJ4516HS111-T
DigiKey Part Number
587-1775-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1775-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1775-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ4516HS111-T
Description
FERRITE BEAD 110 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 4A 14mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ4516HS111-T Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
110 Ohms @ 100 MHz