FBMJ2125HM210NT
DigiKey Part Number
587-1765-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1765-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1765-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ2125HM210NT
Description
FERRITE BEAD 21 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 4mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FBMJ2125HM210NT Models
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
21 Ohms @ 100 MHz