WCM 2012F2SF-801-N
DigiKey Part Number
4816-WCM2012F2SF-801-NTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-WCM2012F2SF-801-NCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-WCM2012F2SF-801-NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCM 2012F2SF-801-N
Description
CMC 300MA 2LN 800 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 880mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
880mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
800 Ohms @ 100 MHz