TG-A1250-100-100-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-100-100-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-100-100-2.0
Detailed Description
Thermal Pad Green 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K