0175M2-6.000F20DTLLK
DigiKey Part Number
4309-0175M2-6.000F20DTLLKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-0175M2-6.000F20DTLLKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0175M2-6.000F20DTLLK
Description
7050,2pin,6MHZ,20pf,+/-20ppm,-40
Customer Reference
Detailed Description
6 MHz ±20ppm Crystal 20pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
6 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (7x5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)