SXO75C3C271-100.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO75C3C271-100.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO75C3C271-100.000M
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
65mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)