104CDMCCDS-1R0MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 104CDMCCDS-1R0MC |
Description | FIXED IND 1UH 19.5A 3.3 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 19.5 A 3.3mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 31A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 3.3mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |