104CDMCCDS-1R0MC
DigiKey Part Number
308-2496-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2496-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2496-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104CDMCCDS-1R0MC
Description
FIXED IND 1UH 19.5A 3.3 MOHM SMD
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 19.5 A 3.3mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
31A
DC Resistance (DCR)
3.3mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)