SMAJ30A-TR
DigiKey Part Number
497-12778-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-12778-1-ND - Cut Tape (CT)
497-12778-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ30A-TR
Description
TVS DIODE 30VWM 64.3VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64.3V Clamp 36A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ30A-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.3V