RMCF0201ZT0R00
DigiKey Part Number
RMCF0201ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0201ZT0R00CT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF0201ZT0R00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0201ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
RMCF0201ZT0R00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)