RAVF164DJT10K0
DigiKey Part Number
RAVF164DJT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RAVF164DJT10K0CT-ND - Cut Tape (CT)
RAVF164DJT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DJT10K0
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Detailed Description
10k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF164DJT10K0 Models
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)