D53TP25D
D53TP25D
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
D53TP25D
DigiKey Part Number
CC1135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D53TP25D
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
EDA/CAD Models
D53TP25D Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C