D53TP25D-10
D53TP25D-10
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
D53TP25D-10
DigiKey Part Number
CC2076-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D53TP25D-10
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
EDA/CAD Models
D53TP25D-10 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C