A53TP25D
DigiKey Part Number
CC1137-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A53TP25D
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A53TP25D Models
Category
Voltage - Input
90 ~ 280VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C