LUCA12BL
DigiKey Part Number
4008-LUCA12BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LUCA12BL
Description
STD CONTROL 3-12A 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Control Unit 24V, 12A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LUCA12BL Models
Category
Accessory Type
Control Unit
Manufacturer
Schneider Electric
Usage
Motor Starter
Series
Specifications
24V, 12A