S1SS-20-28-GF-01.80-D-NDS
DigiKey Part Number
S1SS-20-28-GF-01.80-D-NDS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SS-20-28-GF-01.80-D-NDS
Description
1.00 MM SINGLE ROW DISCRETE WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.150' (45.72mm, 1.80")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S1SS-20-28-GF-01.80-D-NDS Models
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.150' (45.72mm, 1.80")