ADM6-30-01.5-L-4-2-A-TR is Obsolete and no longer manufactured.
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
120 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
AcceleRate HD Ultra-Dense Multi-Row Connectors from Samtec  PIO | DigiKey
ADM6-30-01.5-L-4-2-A-TR
DigiKey Part Number
612-ADM6-30-01.5-L-4-2-A-TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADM6-30-01.5-L-4-2-A-TR
Description
CONN 0.635MM HDR 30POS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ADM6-30-01.5-L-4-2-A-TR Models
Mated Stacking Heights
5mm, 9mm
Number of Positions
120
Height Above Board
0.134" (3.40mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)