TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TR
TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TR
DigiKey Part Number
2223-TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TR
Description
7 X 3.5 MM, 1.1 MM ACTUATOR HEIG
EDA/CAD Models
TS32-7-35-BK-B-160-RA-SMT-TR Models
Category
Actuator Length, Right Angle
3.50mm
Outline
7.00mm x 3.50mm
Operating Force
160gf
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Switch Travel
0.25mm