UDZVTE-178.2B
DigiKey Part Number
UDZVTE-178.2BTR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZVTE-178.2BCT-ND - Cut Tape (CT)
UDZVTE-178.2BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZVTE-178.2B
Description
DIODE ZENER 8.2V 200MW UMD2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 8.2 V 200 mW Surface Mount UMD2
EDA/CAD Models
UDZVTE-178.2B Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 5 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms