UDZVFHTE-173.3B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UDZVFHTE-173.3B |
Description | DIODE ZENER 3.3V 200MW UMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 200 mW ±3.18% Surface Mount UMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UDZVFHTE-173.3B Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±3.18% | Package / Case |
Power - Max 200 mW | Supplier Device Package UMD2 |
Impedance (Max) (Zzt) 120 Ohms | Base Product Number |