SMF24VTFTR
DigiKey Part Number
SMF24VTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF24VTFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF24VTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF24VTFTR
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PMDU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount PMDU
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF24VTFTR Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.1A