RB520CS-30FHT2RA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB520CS-30FHT2RA |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 100MAVMN2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 100mA Surface Mount VMN2 (SOD-923) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB520CS-30FHT2RA Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 10 V |
Mfr | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q101 |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package VMN2 (SOD-923) |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 10 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |