RB520CS-30FHT2RA
DigiKey Part Number
RB520CS-30FHT2RATR-ND - Tape & Reel (TR)
RB520CS-30FHT2RACT-ND - Cut Tape (CT)
RB520CS-30FHT2RADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB520CS-30FHT2RA
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MAVMN2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount VMN2 (SOD-923)
EDA/CAD Models
RB520CS-30FHT2RA Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 10 V
Mfr
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
VMN2 (SOD-923)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 10 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed