BU33TD2WNVX-TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BU33TD2WNVX-TL |
Description | IC REG LIN 3.3V 200MA 4SSON |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SSON004X1010 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BU33TD2WNVX-TL Models |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Quiescent (Iq) 60 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 70dB (1kHz) |
Part Status Active | Control Features Enable |
Output Configuration | Protection Features Over Current, Over Temperature |
Output Type | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 6V | Package / Case 4-UDFN Exposed Pad |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Supplier Device Package SSON004X1010 |
Voltage Dropout (Max) 0.42V @ 200mA | Base Product Number |