BR24G16NUX-3ATTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR24G16NUX-3ATTR |
Description | IC EEPROM 16KBIT I2C 8VSON |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 1 MHz VSON008X2030 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BR24G16NUX-3ATTR Models |
Category | Memory Interface I2C |
Mfr | Clock Frequency 1 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Part Status Not For New Designs | Voltage - Supply 1.6V ~ 5.5V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |