BM6103FV-CE2 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | BM6103FV-CE2-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BM6103FV-CE2 |
Description | IC GATE DRVR LOW-SIDE 20SSOP |
Customer Reference | |
Detailed Description | Low-Side Gate Driver IC Inverting, Non-Inverting 20-SSOP-B |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 4.5 ~ 5.5V |
Manufacturer Rohm Semiconductor | Input Type Inverting, Non-Inverting |
Packaging Bulk | Rise / Fall Time (Typ) 50ns, 50ns |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
DigiKey Programmable Not Verified | Mounting Type Surface Mount |
Driven Configuration Low-Side | Package / Case 20-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |