Image for RBE015N10R1SZQ4#GB0 is not available
RBE015N10R1SZQ4#GB0
DigiKey Part Number
559-RBE015N10R1SZQ4#GB0TR-ND - Tape & Reel (TR)
559-RBE015N10R1SZQ4#GB0CT-ND - Cut Tape (CT)
559-RBE015N10R1SZQ4#GB0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBE015N10R1SZQ4#GB0
Description
MOSFET N-CH 100V 340A TOLL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 340A (Tc) 468W (Tc) Surface Mount Toll
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
170 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
13000 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
468W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
Toll
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 100A, 10V