ISL32173EIVZ
DigiKey Part Number
20-ISL32173EIVZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL32173EIVZ
Description
IC TRANSCEIVER 0/4 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0/4 Receiver RS422, RS485 16-TSSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISL32173EIVZ Models
Category
Data Rate
80Mbps
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Receiver
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Protocol
RS422, RS485
Supplier Device Package
16-TSSOP
Number of Drivers/Receivers
0/4
Base Product Number
Receiver Hysteresis
30 mV