RPE-4.100-1502-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-4.100-1502-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-4.100-1502-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 4.1 KHZ 15MM
Detailed Description
4.1 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.591" Dia (15.00mm) 1 kOhms
Impedance
1 kOhms
Capacitance @ Frequency
8000pF @ 100Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
4.1 kHz
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p