RH100-27.000-8-F-1515-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-27.000-8-F-1515-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-27.000-8-F-1515-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-27.000-8-F-1515-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-27.000-8-F-1515-TR
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
27 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)