OX4189A-LZ-0.8-20.000-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4189A-LZ-0.8-20.000-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4189A-LZ-0.8-20.000-3.3
Description
XTAL OSC OCXO 20MHZ 3.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±8ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)