QFWC-18-12-USCR
DigiKey Part Number
Q1285-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFWC-18-12-USCR
Description
AC/DC WALL MT ADPT 5V/9V/12V 18W
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 12V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
Current - Output (Max)
3A, 2A, 1.5A
Power (Watts)
18 W
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Size / Dimension
1.89" L x 1.89" W x 1.10" H (48.0mm x 48.0mm x 28.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
5V, 9V, 12V