716W-15/15
716W-15/15
716W-15/15
DigiKey Part Number
Q261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
716W-15/15
Description
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
716W-15/15 Models
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 32.60mm x 25.30mm
Panel Thickness
0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC