716W-15/10
716W-15/10
716W-15/10
DigiKey Part Number
Q260-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
716W-15/10
Description
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Termination
Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 32.60mm x 25.30mm
Panel Thickness
0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC