PA5121.201HLT
DigiKey Part Number
553-PA5121.201HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5121.201HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5121.201HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5121.201HLT
Description
FIXED IND 200NH 13A 0.65 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 nH Shielded Inductor 13 A 0.65mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5121.201HLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.65mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.307" L x 0.283" W (7.80mm x 7.20mm)
Current - Saturation (Isat)
25A
Height - Seated (Max)
0.211" (5.35mm)