PA5119.901NLT
DigiKey Part Number
553-PA5119.901NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5119.901NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5119.901NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5119.901NLT
Description
FIXED IND 900NH 14A 4.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
900 nH Shielded Inductor 14 A 4.6mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5119.901NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.6mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
28A