PA4792.231HLT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
230 nH Shielded Inductor 46 A 0.47mOhm Nonstandard
PA4792.231HLT
DigiKey Part Number
553-PA4792.231HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA4792.231HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA4792.231HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4792.231HLT
Description
FIXED IND 230NH 46A 0.47 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.47mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.874" L x 0.323" W (22.20mm x 8.20mm)
Current - Saturation (Isat)
100A
Height - Seated (Max)
0.285" (7.25mm)