PA4344.683NLT
DigiKey Part Number
553-3479-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3479-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3479-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.683NLT
Description
FIXED IND 68UH 7A 80 MOHM SMD
Detailed Description
68 µH Shielded Molded Inductor 7 A 80mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.683NLT Models
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
8A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)